Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2013

ΝΙΚΗ ΜΕ ΣΚΟΡ 5-0 ΠΕΤΥΧΕ Η ΘΥΕΛΛΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΑΡΗ ΛΟΦΩΝ

Εύκολο απόγευμα είχε η ΘΥΕΛΛΑ απέναντι στον ΑΡΗ Λόφων και επικράτησε με το ευρύ σκορ 5-0.
Απο την αρχή του αγώνα ο προπονητής της ομάδος Νταμπίζας Στ. χρησιμοποίησε και παίκτες που δεν είχαν πολύ χρόνο συμετοχής μέχρι τώρα.Παρ ολα αυτά η ομάδα παρουσίασε καλό θέαμα και πολύ όμορφα γκολ απο 5 διαφορετικούς ποδοσφαιριστές!Ο ΑΡΗΣ απο το πρώτο λεπτό μπήκε στο παιχνίδι με αμυντική φιλοσοφία και με όλους τους παίκτες πίσω απο το κέντρο.Απο την άλλη η ΘΥΕΛΛΑ με πολύ υπομονή στο παιχνίδι της κυκλοφορούσε την μπάλα ψάχνοντας τους κατάλληλους διαδρόμους για να ολοκληρώσει τις επιθέσεις της.Ετσι αφού προηγουμένως δημιούργησε σε 3-4 περιπτώσεις καλές προυποθέσεις για να ανοίξει το σκορ αυτό το κατάφερε στο 10ο λεπτό με τον Μαρκόπουλο ύστερα απο πολύ όμορφη κάθετη πάσα του Ανδρεάδη στην πλάτη της άμυνας.Η ΘΥΕΛΛΑ συνέχιζε να έχει την κατοχή της μπάλας και να αναπτύσεται απο όλες τις πλευρές δημιουργώντας ευκαιρίες για γκολ κάτι που πέτυχε στο 24ο λεπτό ύστερα απο σέντρα του νεαρού Τσέλα απο τα αριστερά με στόχο τον Λυκόπουλο ο οποίος και δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 2-0.Το σκηνικό παρέμενε το ίδιο,ο ΑΡΗΣ μαζική άμυνα και η ΘΥΕΛΛΑ να αναπτύσεται απο παντού,ώσπου στο 40ο λεπτό και ύστερα απο εξαιρετική κάθετη πάσα του Μαρκόπουλου ο επερχόμενος Χάρης Σιδηρόπουλος σημείωσε το 3-0 με άψογο πλασέ στην απέναντι γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει τερματοφύλακα των Λόφων.Στο δεύτερο ημίχρονο η ΘΥΕΛΛΑ κατέβασε ταχύτητα και μόλις στο 62ο λεπτό ο προπονητής πραγματοποίησε και τις 3 αλλαγές περνώντας στο παιχνίδι 3 πολύ νεαρούς ποδοσφαιριστές προερχόμενους απο τις ακαδημίες της ομάδος.Αυτό δεν άλλαξε σε κάτι την εικόνα του αγώνα με την ΘΥΕΛΛΑ να λειτουργεί άψογα αμυντικά και να μη κινδυνεύει ούτε στιγμή ενω απο την άλλη κατάφερε να σημειώσει ακόμα 2 γκολ. Το 4-0 σημείωσε ο Μαριορίδης στο 79ο λεπτό με εξαιρετική απ ευθείας εκτέλεση φάουλ απο θέση μέσα δεξιά,στέλνοντας την μπάλα στο απέναντι γάμα της εστίας των Λόφων.Στο 83ο λεπτό ο νεαρός Σουμελίδης σημείωσε και το τελικό 5-0 ύστερα ωραία προσπάθεια και ψύχραιμο πλασέ.
Απο το 78ο λεπτό η ΘΥΕΛΛΑ αγωνιζόταν με 10 παίκτες μιας και στο σημείο εκείνο τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Σιδηρόπουλος Χ. ύστερα απο πολύ σκληρό τάκλιν αντιπάλου!
Επόμενος αγώνας για την ΘΥΕΛΛΑ το Σάββατο 21-09 και πάλι στο στάδιο του Φιλώτα με αντίπαλο τον Μακεδονικό Αγίου Παντελεήμονα.
ΘΥΕΛΛΑ:(ΝΤΑΜΠΙΖΑΣ) ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ-ΚΑΡΑΠΕΤΡΟΣ-ΡΟΥΝΤΟΣ(62ο ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ)-ΠΑΤΡΑΣΚΑΚΗΣ-ΚΛΑΖΟΓΛΟΥ-ΜΑΡΙΟΡΙΔΗΣ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ.-ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ-ΛΥΚΟΠΟΥΛΟΣ (62ο ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ)-ΤΣΕΛΑ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ (62ο ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ).